Serveritest

Nagu nimigi ütleb, on server mõeldud andmete jagamiseks erinevate kasutajate vahel. Funktsioone, mida HyperTeabur server võib täita, on hulgaliselt:
1. Failide jagamine (pildid, koduvideod, muusika- ja filmide arhiiv jne) ning turvaline säilitamine
2. VPN, mille kaudu pääseb turvaliselt oma koduvõrgule ligi üle kogu Interneti.
3. Videomonitooring ja salvestamine.
4. Virtuaalmasinad, jailid, dockerid - võimalusi on tohutult.

 

Lisaks on spetsiifilised serverid, mis keskenduvad mingile konkreetsele ülesandele ja teevad seda väga põhjalikult. Meie poolt pakutavad FlexiVM serverid on optimeeritud tarkvarale, mis võimaldab VM-ide väga paindlikku haldust, näiteks live-migration, mitmest serverist koosnevad klastrid jne.

 

Veidi hindadest

Nagu enamuste seadmete juures, moodustavad ka serveri puhul mingi osa hinnast kasutatud materjalid ja tehtud töö, väga odavat asja ei tasu osta, kuna seal on enamasti kokku hoitud omaduste arvelt (sellesse kategooriasse kuuluvad paljud „odavad” SOHO NAS lahendused).

 

Seadme omaduste paranedes, teatud piirini (kuni me jõuame kaasaja teaduse ja tehnika poolt pakutavate standardlahenduste maksimumi lähedale), kasvab seadme hind üsna tagasihoidlikult, võrreldes omaduste paranemisega (materjalide ja töö hind oluliselt ei kasva). Selliseid parima omaduste/hinna suhtega seadmeid üritamegi me pakkuda.

 

Nii Hyper-converged tüüpi HyperTeabur universaalserverite, kui ka FlexiVM seeria VM-host serverite jaoks jääb optimaalne hind hetkel 1000 ja 2000 euro vahele.

Kui on vaja sellest piirist edasi minna (ettevõte vajab maksimaalset võimsust), tuleb kasutada üsna eksootilisi lahendusi ja seadme hind hakkab kasvama väga kiiresti, samas omadused paranevad üsna vaevaliselt (siia kategooriasse kuuluvad paljud Enterprise-level tooted).