Ruuterid.

Ruuterite ülesandeks on erinevate arvutivõrkude ühendamine. Kodukasutajal läheb ruuterit vaja peamiselt Internetiga ühenduse saamiseks ja selleks pakub vajaliku ruuteri reeglina ISP (Internetiteenuse pakkuja). Keskmise suurusega või ka spetsiifilise väikeettevõtte puhul on rakendusi rohkem.

Meie poolt pakutavad ruuterid omavad ka sisseehitatud WiFi kontrollerit, st võimaldavad suuremates hoonetes moodustada mitmest WiFi seadmest koosnevat võrku, mis lõppkasutajale paistab üheainsa WiFi võrguna, kus kontroller viib arvuti hoones ringi liikudes tugevaima signaaliga WiFi seadme alla üle, kui ühendatud seadmega jääb signaal liiga nõrgaks.

Peab meeles pidama, et pakettide marsruutimine nõuab oluliselt suuremat protsessorivõimsust, kui switchimine see aga tõstab energitarvet ja seadme hinda, seega võimalusel tuleks sisevõrgus kasutada ruuteri asemel switche.

 
 
         


hAP-ac2 on 5x 1G RJ45 pordiga ruuter, hinnaga 63 eurot.

Selle ruuteri maksimaalne marsruutimise võimekus jääb 2 Gbps juurde. Sisaldab kuni 300 Mbps 2,4GHz ja 867 Mbps 5GHz WiFi ruuterit. USB pesa võimaldab ka paljude 4G LTE modemite kasutamist, loomaks Internetiühendust üle mobiilivõrgu.

Väikeettevõttele või kodukasutajale hea valik kogu hoonet katva WiFi võrgu ülesehitamiseks.

Kasutab Cat5e, Cat6 ja Cat6a kaableid.

 
 
         


RB4011IGS+5HACQ2HND-IN on 1x 10G SFP+ ja 10x 1G RJ45 pordiga ruuter, hinnaga 208 eurot.

Selle ruuteri maksimaalne marsruutimise võimekus ulatub 10 Gbps juurde, mis on sellises hinnaklassis suurepärane. Sisaldab kuni 300 Mbps 2,4GHz ja 1733 Mbps 5GHz WiFi ruuterit.

Sobiv nii neile, kes vajavad kiiret marsruutimist erinevate võrkude vahel, kui ka neile, kes soovivad kiiret WiFi võrku.

Võimaldab kasutada 1x SFP+ DAC kaablit, 1x 10G SFP+ transiiverit koos fiiberoptilise kaabliga, või 1x 10G SFP+ RJ45 moodulit koos Cat5e (max 5 Gbps), Cat6 ja Cat6a kaablitega. Lisaks 10x RJ45 pesa, mis toimivad kiirusel 1Gbps koos Cat5e, Cat6 ja Cat6a kaablitega.