HyperTeabur Serveritest üldiselt.

Oluliste andmete puhul on kõige tähtsam nende andmete turvaline säilimine - vastasel juhul muutuvad kõik muud toimingud andmetega mõttetuks. Seetõttu peaks ka serveri valikul olema andmete turvalisus primaarne.

Meie poolt pakutavad serverite standardkomplektid tagavad Enterprise serveritele omase suure turvalisuse, kasutades hetkel üheks turvalisemaks peetavat ZFS failisüsteemi/kettakontrollerit, RAIDZ2 efektiivseks toimimiseks piisava arvu ketastega kettamassiive ja ECC mälu.
odav SOHO NAS
HyperTeabur
Enterprise

Turvalisus
failisüsteem
algeline
Enterprise-level
Enterprise-level
ketaste arv *1
2 kuni 9 (piiratud)
24+ (piiramatu)
24+ (piiramatu)
ECC mälu
ei
jah
jah

Laiendatavus
mälu maht *2
1 - 4 GB (64 GB) 16 GB (128 GB)
16 GB (TB -s)
PCIe x16 pesad
0 kuni 1
2 kuni 3
3 kuni 7
HBA lisamine
ei
jah
jah

Võimekus
CPU
aeglane
kuni 16C/32T
multi-CPU
LAN
aeglane kiire
kiire
kettamassiiv
aeglane kiire
kiire

Ergonoomia
müratase
madal
madal
kõrge
keerukus (GUI/CLI)
madal
madal
keskmine

Kulud
seadistamine
soodne / keskmine
soodne
kallis
ülalpidamiskulud *3
soodne
soodne
kallis
soetamishind (€) *4
200 kuni 1500
800 kuni 2000
üle 5000*1 Turvaline kettamassiiv vajab vähemalt kahe ketta liiasust. Eelnevast tuleneb, et efektiivne ketaste mahu kasutamine eeldab vähemalt kuut ketast, seetõttu on maksimaalne võimalik ketaste arv toodud ära ka turvalisuse all. Sulgudes toodud väliste kettamassiivide kasutamise võimalus.

*2 Mälu mahuna on välja toodud tavaliselt standardkomplektis sisalduv, sulgudes laiendamisvõimalused.

*3 Enterprise server vajab kõrge mürataseme tõttu eraldi serveriruumi. Hoolduspaketid on samuti kallid.

*4 Hinnad ilma kettamassiivita. Kuigi absoluutarvudes on odava SOHO NAS serveri hind HyperTeaburi hinnast soodsam, on sama hinna korral HyperTeabur kordades võimekam (lahti seletatud järgmises tabelis).

Teabur OÜ poolt pakutavad serverid on konstrueeritud vältimaks SOHO ja Enterprise serverite puudusi, samas omavad nende parimaid omadusi.

Et erinevused paremini välja tuua, siis võrdleme HyperTeabur "Minimus" serverit Synology kõige soodsama 6 ketta kohaga mudeliga DS1618+.Synology HyperTeabur


DS1618+ Minimus
HyperTeabur:
CPU Atom C3538 Ryzen 3 3100
7x kiirem
RAM 4 GB non-ecc 16 GB ECC
4x suurem + ECC
SSD/HDD 2.5”(max) 6x 24x
4x mahukam
PCIe pesasid *1
x16  1tk x16  2tk, x1  3tk
paremini laiendatav
Hind
890,00 € 790,00 €
100,00 € odavamJuba algselt keskeltläbi 4x rohkem mahutaval ja võimsamal HyperTeabur serveril on nii laiendamise kui ka kiiruse/mahutavuse optimeerimise võimalused kordades suuremad ning nii kettakontroller/failisüsteem kui ka ECC mälu oluliselt turvalisemad, kui hinna osas konkureerivatel SOHO seadmetel.

Et lihtsustada valikut, pakume me välja mõned standardkonfiguratsioonid, aga soovi korral on alati võimalus koostada server "rätsepatööna" täpselt tellija soovide järgi.